Usługa refinansowania kredyt pojawiła się stosunkowo niedawno. Dlatego większość z nas może nie zgadywać, do czego jest potrzebny i jak go wydać. Konieczna jest jednak nie tylko wiedza o tej usłudze, ale także zrozumienie zasady jej działania. Refinansowanie kredyt może być dobrym rozwiązaniem w przypadku problemów z terminową spłatą.

CZYM JEST REFINANSOWANIE?

Refinansowanie to jeden z dość powszechnych warunków finansowych. Pochodzi od dwóch łacińskich słów: „re” – powtórzenie i „finansia” – zapłata pieniężna. Mówiąc prościej, termin ten oznacza wystawienie nowego zobowiązania dłużnego na spłatę poprzedniego. Refinansowanie to inaczej rekredytacja.

Ta usługa jest dostępna w prawie wszystkich bankach i innych niebankowych instytucjach finansowych bezpłatnie lub za dodatkową opłatą. Refinansowanie pożyczka może okazać się konieczne w przypadku klientów, którzy nie są w stanie spłacić lub uregulować wymaganych płatności w terminie. Również jego rejestracja może przydać się osobom, które otworzyły pożyczki na wyjątkowo niekorzystnych warunkach.

Załóżmy: osoba wzięła kredyt hipoteczny na 10 lat z oprocentowaniem 25% w skali roku, połowa kwoty została już spłacona, ale nagle dowiaduje się, że oprocentowanie w innym banku wynosi tylko 15% w skali roku. Zaciągając nowy kredyt w tym banku i spłacając go kosztem poprzedniego, będzie można sporo zaoszczędzić. Jednak nie wszyscy wierzyciele zgadzają się na przeprowadzenie tego typu refinansowania kredytów.

Po pierwsze, jeśli klient ma problemy ze spłatą pożyczka online w poprzednim banku, istnieje duże ryzyko niespłacenia kredytu w nowym banku, poza tym punkt scoringowy i ocena zdolności kredytowej takiego klienta będą niskie.
Po drugie, jeśli chodzi o refinansowanie w ramach firmy, zawsze jest to nieopłacalne dla wierzyciela, ponieważ jego zysk w tym przypadku spadnie.

JAK I GDZIE UZYSKAĆ ​​REFINANSOWANIE?

Aby usługa refinansowania przyniosła jak największe korzyści, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią instytucję kredytową z dobrą ofertą kredytową. Najbardziej dochodowe programy refinansowania kredytów oferują banki. Z reguły świadczą takie usługi pod zastaw nieruchomości lub innego wartościowego mienia, w obecności poręczycieli lub wysokiego stałego dochodu. Procedura refinansowania banku zazwyczaj wygląda tak:

Złożenie wniosku o refinansowanie zadłużenia. Tam należy określić żądaną kwotę pożyczki, termin, dane osobowe, a także informacje o poprzedniej pożyczce.

Poczekaj na odpowiedź banku. Rozpatrzenie wniosku może trwać od kilku dni do tygodnia. Czasami banki mogą poprosić o dodatkowe dokumenty, po czym na odpowiedź trzeba będzie poczekać 1-2 dni.

W przypadku pozytywnej odpowiedzi obie strony uzgadniają warunki kredytowania i podpisują nową umowę kredytową, w której cel kredytowania określony jest jako refinansowanie.

Warto jednak zrozumieć, że w przypadku refinansowania problematycznych kredytów istotna będzie historia kredytowa. Każdy bank musi sprawdzić dane klienta w UBKI. Ponieważ usługa refinansowania polega zasadniczo na wydaniu nowego zobowiązania dłużnego, uzyskanie rekredytu ze złą historią kredytową w banku jest prawie niemożliwe.

W takich okolicznościach bardziej prawdopodobne jest uzyskanie karty kredytowej przez Internet bez odmowy, kontaktując się z jedną z firm udzielających pożyczka przez internet mikrofinansowych lub, jeśli kwota zadłużenia jest zbyt duża, to w kilku MIF jednocześnie. Ponadto nie zawsze konieczne jest informowanie instytucji o celu pożyczania, ponieważ pożyczki online udzielane są na dowolny cel.

JAKIE DOKUMENTY SĄ NIEZBĘDNE DO PONOWNEGO KREDYTU? Jeśli chodzi o wymagany pakiet dokumentów, lista jest taka sama, jak przy ubieganiu się o zwykły kredyt bankowy:

 • zaświadczenie z miejsca pracy,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • zaświadczenie o składzie rodziny,
 • zaświadczenie o dochodach członków rodziny,
 • zaświadczenie z banku o dostępności lokaty (jeśli istnieje),
 • świadectwo własności nieruchomości i inne.

Pamiętaj, że w Twoim najlepszym interesie jest dostarczenie jak największej liczby dokumentów, ponieważ im szersza ich lista, tym wyższa zdolność kredytowa, a co za tym idzie lepsze warunki kredytowania. Jeśli zdecydujesz się ubiegać o pożyczkę w firmie pożyczkowej, to przyda Ci się znacznie mniejsza lista dokumentów:

 • paszport obywatela,
 • Kod identyfikacyjny,
 • karta bankowa zarejestrowana na twoje nazwisko.

REFINANSOWANIE I RESTRUKTURYZACJA: JAKA JEST RÓŻNICA? Wiele osób czasami myli pojęcia refinansowanie i restrukturyzacja kredytu, ponieważ brzmią podobnie i mają kilka cech wspólnych. Ponadto, jeśli mówimy o załatwieniu usługi refinansowania w tej samej instytucji, która ma zadłużenie kredytowe, wiele osób nie rozumie, kiedy lepiej skorzystać z jednej usługi, a kiedy z innej. Jaka jest korzyść z refinansowania i czym różni się od restrukturyzacji?

W rzeczywistości istnieje wiele różnic. Po pierwsze, restrukturyzacja obejmuje tylko niektóre zmiany warunków kredytowania: głównie wydłużenie okresu obowiązywania umowy oraz zmianę wysokości obowiązkowych płatności. Z jego pomocą można uniknąć niespłacania kredytu, a także negatywnych wpisów w historii kredytowej. Po drugie, w przypadku restrukturyzacji będziesz musiał wydać znacznie więcej niż w przypadku zwykłej spłaty.

Ponieważ okres pożyczka bez zaświadczeń wydłuży się, odpowiednio wzrośnie również kwota naliczonych odsetek. Zamiast tego refinansowanie umożliwia zaciągnięcie kredytu na spłatę kolejnego kredytu na korzystniejszych warunkach. A to z kolei pomaga nie tylko pozbyć się długów na czas, ale także zaoszczędzić pieniądze. Oczywiście, jeśli pożyczkodawca ma do dyspozycji inne tanie pożyczki.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nawet wtedy, gdy pojawiają się takie propozycje, banki rzadko zgadzają się na refinansowanie swoich kredytów – jest to dla nich po prostu nieopłacalne. Dlatego jedynym wyjściem jest poszukiwanie innych organizacji kredytowych, które mają specjalne programy refinansowania zaprojektowane specjalnie dla klientów z problematycznym kredytem.

WYNAJEM W BANKACH

W firmie Miloan dość łatwo jest otrzymać nową pożyczkę na spłatę poprzedniej. W tym celu nie musisz nawet wychodzić z domu. Cała procedura odbywa się w kilka minut przy użyciu dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, kartą bankową i telefonem komórkowym. A z dokumentów wystarczy mieć paszport i kod identyfikacyjny, przy czym te nawet nie muszą być oryginałami, bo ważne są dane z głównych dokumentów, które trzeba będzie podać we wniosku o pożyczkę.

Warunki kredytu są również dość korzystne i elastyczne:

 • Pożyczkę można spłacić w dowolnym momencie: wcześniej lub umówić się na przedłużenie
 • Pożyczka na spłatę kolejnej pożyczki (ale tylko jeśli poprzednia została udzielona w innej instytucji kredytowej) jest dostępna dla każdego obywatela.
 • Nawet zła historia kredytowa nie będzie przeszkodą w uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi na pożyczkę.

POŻYCZKA ONLINE: JAKIE OGRANICZENIA WYZNACZAJĄ POŻYCZKOWIE? Proces ustalania limitu kredytowego w organizacjach mikrofinansowych ma takie same procedury jak tradycyjne banki. Pod uwagę brane są ogólne informacje o kliencie oraz analiza historii kredytowej, jeśli taka istnieje. Jednak ogólne warunki uzyskania pożyczki są tutaj znacznie uproszczone.

Potrzebną kwotę środków możesz otrzymać w ciągu 10 minut, bez wychodzenia z domu, bez informacji o dochodach i zatrudnieniu, a nawet ze złą historią kredytową. Ponadto, co jest typowe dla pożyczek online, gdy klient po raz pierwszy składa wniosek do MIF, istnieje z góry określony limit kredyt przez internet. Poniżej znajdują się najlepsze oferty pożyczek od organizacji kredytowych.